Dni kultury dostępnej

Do zobaczenia w Kielcach – Dni Kultury Dostępnej
18 – 23.10.2015

Prezentujemy Państwu wyjątkową propozycję, będącą wspólną inicjatywą firmy MEDISON Wojciech Maj oraz Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących VEGA.
Tak ja podczas I DNI KULTURY DOSTĘPNEJPRAGNIEMY PRZEDSTAWIĆ Państwu co następuje:

Już w dniu przyjazdu, by skutecznie zintegrować grupę, zorganizujemy zawody na strzelnicy laserowej dla niewidomych. UWAGA: To świetna zabawa, która wciąga;-).
Drugiego dnia, by dodatkowo wzbudzić w uczestnikach Chęciny, tzn. pozytywne chęci; -) do zwiedzania pięknej Ziemi Świętokrzyskiej i do powrotu w te strony, wybierzemy się do ZAMKU W CHĘCINACH. Wracając zwiedzimy pobenedyktyński klasztor na wzgórzu KARCZÓWKA
Trzeciego dnia niezapomniane wrażenia zapewni wyjazd do MUZEUM WSI KIELECKIEJ w TOKARNI. Kontynuacją zwiedzania będzie DWOREK LESZCZYKÓW.
A w kieleckim BWA czekać na nas będą 3 niezwykle ciekawe wystawy, w których dużą rolę odgrywa dźwięk w przestrzeni.
Czwartego dnia wybierzemy się szlakiem pieszym zwanym Drogą Królewską do BAZYLIKI ŚWIETEGO KRZYŻA, jednego z najstarszych klasztorów w Polsce.
Po powrocie i pożywnym obiedzie pospacerujemy na WZGÓRZU ZAMKOWYM i ALEJĄ SŁAW.
Tam – spacer z niespodzianką.
Dzień zakończymy spektaklem „ Dzieje Grzechu” w Teatrze im. Stefana ŻEROMSKIEGO.
Piąty dzień to coś dla podniebienia, wizyta połączona z degustacją wyrobów w Piekarni. Posileni zwiedzimy rezerwat I amfiteatr KADZIELNIA, zejdziemy też do trzech jaskiń: Jaskini Odkrywców, Prochowni i Szczeliny, połączonych w jeden szlak turystyczny.
Świetną okazją do wspólnego dzielenia się wrażeniami z pobytu, będzie bez wątpienia uroczysty wieczór pożegnalny.
Ostatniego dnia podtrzymując sportowego ducha, odwiedzimy stadion KORONY KIELCE – drużyny z piłkarskiej ekstraklasy.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonu:

oraz drogą elektroniczną:
biuro@medison.info
magda.guldzinska@medison.info
wojciech.maj@medison.info
rezerwacje@ors.medison.info

Do zobaczenia w Kielcach!