Media o nas – Radio Kielce

Tysięczna umowa w programie Kapitał Ludzki w Świętokrzyskiem

Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego podpisało tysięczną umowę w unijnym programie Kapitał Ludzki. Za pozyskane w ten sposób pieniądze, realizowane są projekty edukacyjne, szkoleniowe i na rynku pracy.

Krzysztof Domagała, dyrektor biura powiedział, że do tej pory z programu Kapitał Ludzki, skorzystało w regionie już ponad 100 tysięcy osób, a wartość wszystkich projektów przekroczyła 820 milionów złotych. Jak dodał, to wynik satysfakcjonujący.

Tysięczny projekt, na którego realizację podpisano dziś umowę, realizowany będzie przez Fundację na Rzecz Osób Niewidzących i Słabowidzących „VEGA”. Zakłada on utworzenie na kieleckim osiedlu Na Stoku młodzieżowego klubu integracyjnego- powiedziała autorka projektu Agnieszka Janicka- Maj. Z proponowanych zajęć będzie mogło skorzystać 50 osób, w wieku od 15 do 19 lat, w tym także dla osób niewidomych i słabowidzących. Przewidziano m.in. projekcie filmów z audiodyskrypcją, zbudowana zostanie też laserowa strzelnica dla dzieci.

W sumie na realizację programu Kapitał Ludzki, województwo świętokrzyskie dostało ponad 317 milionów euro, czyli około 1 mln 250 mln złotych. Do tej pory wydano ponad połowę tych pieniędzy.