(ZREALIZOWANE) „Spójrz Dziecku w Oczy” w województwie świętokrzyskim po raz czwarty!

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących VEGA zaprasza na  specjalistyczne badania okulistyczne.

Badania skierowane są do dzieci z terenu Województwa Świętokrzyskiego  ? podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym ? Koło w Kielcach.

Zgłoszone dzieci przebada dr Krzysztof Cieślik ? lekarz z Kliniki Okulistyki Centrum Zdrowia Dziecka.

W dniu badań odbędzie się także spotkanie lekarza z rodzicami, na które również serdecznie zapraszamy.

Badania i spotkanie informacyjne z lekarzem odbędą się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym  przy ul. Chęcińskiej 23 w Kielcach w dniu 26 czerwca br. od godziny 9:30.

Formularze zgłoszeniowe i wszelkie dodatkowe informacje dostępne na stronie akcji:

www.spojrzdzieckuwoczy.pl oraz w siedzibie ośrodka.

Kampania informacyjna oraz IV Dni Badań Okulistycznych dofinansowano są ze środków Województwa Świętokrzyskiego.

Szczegółowych informacji udziela Pani Beata Zielińska nr Tel. 785-058-551

Łącze do formularza zgłoszeniowego

Już 1 maja  2014r  Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących Vegarozpoczęła kolejną Edycję Kampanii Społecznej  „Spójrz dziecku w oczy” oraz IV dni Badań Okulistycznych.

Banner akcjiPatroni oraz partnerzy akcji

Akcja informacyjna potrwa do 31 sierpnia 2014r. i kierowana jest do mieszkańców Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas IV Dni Badań Okulistycznych przebadamy wcześniaki, noworodki orazniemowlęta przebywające  na oddziałach neonatologicznych w wybranych szpitalach Województwa Świętokrzyskiego.

Badaniami objęte zostaną także dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, podopieczni  Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym ? Koło w Kielcach.

Partnerem Akcji po raz kolejny jest Instytut ?Pomnik? Centrum Zdrowia Dziecka, patronat merytoryczny, podobnie jak w poprzednich edycjach sprawuje:

dr n. med. Wojciech Hautz

dr n.med. Wojciech Hautz

Kierownik Kliniki Okulistyki IPCZD

Lekarze prowadzący badania to:

dr Krzysztof Cieślik

specjalista oddelegowany z Kliniki Okulistyki CDZ

oraz dr Anna Walczyk z Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Podczas obecnej Edycji pragniemy przeprowadzić badania dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Jest to niezmiernie trudna kwestia, ze względu na szereg trudności komunikacyjnych. Badanie wymaga niezwykłej cierpliwości i odpowiedniej ilości czasu.

Dotychczas dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną kierowane były do placówek w innych miastach, gdyż nie znajdowały potrzebnej pomocy na miejscu.

Herb województwa świętokrzyskiegoIV Dni Badań Okulistycznych dofinansowane zostały ze środków Województwa Świętokrzyskiego.

PATRONAT HONOROWY:

Wojewoda świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba

Wojewoda świętokrzyski

Bożentyna Pałka-Koruba

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Grzegorz Świercz.

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Grzegorz Świercz