(ZREALIZOWANE) Zaproszenie do wzięcia udziału w szkoleniu…

NA BEZPŁATNE SZKOLENIE

FUNDACJA NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH ?VEGA? zaprasza osoby  w wieku 15-60 lat, z woj. Świętokrzyskiego, niewidome i słabowidzące z orzeczoną niepełnosprawnością  narządu wzroku,  do wzięcia udziału w kursie aktywizacji zawodowej i społecznej,  który odbędzie się w dwóch terminach: 23.09-29.09.2012r. oraz 30.09.-06.10.2012r. w Krakowie – Hotel Piast ul. Piastowska 47 30-067 Kraków. Jedna osoba może wziąć udział w jednym turnusie.

Celem  kursu jest aktywizacja zawodowa, społeczna i kulturalna,  rozbudzenie potrzeby aktywnego poszukiwania pracy, podniesienie umiejętności interpersonalnych i zwiększenie szans na zatrudnienie.

W czasie kursu proponujemy:

• szeroko pojęte zajęcia z komunikacji społecznej i doradztwa zawodowego;
  • zajęcia informatyczne z podziałem na grupy (osobno dla niewidomych i słabowidzących);
  • zajęcia mające na celu podniesienie  wiedzy w zakresie aspektów prawnych dotyczących niepełnosprawności, ze szczególnym uwzględnieniem subsydiowanego zatrudnienia, dotacji i dofinansowań zakupów sprzętu specjalistycznego, ulg komunikacyjnych, pocztowych itp.
  • aktywne zwiedzanie świata , wyjścia plenerowe z audiodeskrypcją ;
  • zajęcia rekreacyjne, turystyczne i kulturalne

Zainteresowane osoby mogą zgłosić chęć udziału lub też uzyskać szczegółowe informacje dzwoniąc na jeden z poniższych numerów lub wysyłając zapytanie na adres vega@fundacja-vega.pl.

695 660 340

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

ZESPÓŁ FUNDACJI VEGA

Herb województwa świętokrzyskiegoZadanie realizowane przy wsparciu finansowym  ze  środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w 2012 roku.