(ZREALIZOWANE) ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PROJEKCIE – DORÓWNAĆ KROKU W WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIM

Fundacja Na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących VEGA ogłasza z dniem 15.07.2013 r. nabór na zajęcia szkoleniowe w ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Świętokrzyskiego.

Oferta obejmuje zajęcia warsztatowe z obsługi specjalistycznych urządzeń dedykowanych osobom niewidomym i słabowidzącym, zajęcia z komunikacji międzyludzkiej, ćwiczenia ze sprawnego budowania wypowiedzi, elementy doradztwa zawodowego, zajęcia gimnastyczne rehabilitacyjno-relaksacyjne oraz rekreację z fotografią dźwiękową.

Oferta kierowana jest do osób z dysfunkcją narządu wzroku zamieszkujących na terenie województwa świętokrzyskiego, posiadających ważne orzeczenie o niepełnosprawności, nieaktywnych zawodowo.

Zadanie realizowane jest w Krakowie w Hotelu Piast. Pobyt w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Termin realizacji zadania: 28.07-03.08.2013. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu: 695 660 340 lub 501 395 539

Zajęcia merytoryczne będą się odbywały się w Hotelu Piast, zaś zajęcia z fotografią dźwiękową pozwolą na aktywne zwiedzanie Krakowa. Każde z wyjść w ramach zajęć z fotografią dźwiękową obejmuje komentarz i zapis audiodeskrypcyjny, wykonany dzięki profesjonalnym urządzeniom. Zestaw ten umożliwia dyskretne komunikowanie się lektora ze słuchaczem.

Fundacja zapewnia również stałą asystę przeszkolonego przewodnika, który zapewni bezpieczeństwo i komfort uczestnikom zarówno podczas wycieczek, jak i pozostałych zajęć.